Każdy, kto myśli o własnej działalności, może odważyć się na ten krok. Sporo młodych przedsiębiorców narzeka, że ciężko utrzymać biznes, z powodu wysokich kosztów ubezpieczeń i podatków. Fakt, nie jest to zachęcające, ale przez pierwsze dwa lata, możemy płacić preferencyjne składki ZUS, a przy odpowiednim wyborze formy opodatkowania, nie odczujemy ich ciężaru. Oczywiście pod warunkiem, że pomysł na naszą firmę jest na tyle dobry, że przyjmie się i wygeneruje przychody.

Od czego zacząć rejestrację firmy?

Po ułożeniu biznesplanu, możemy ubiegać się o dotację z funduszy europejskich. Spełnienie kilku warunków, pomoże uzyskać te środki, dobrze jest pamiętać jednak o tym, że dofinansowanie ma być wsparciem, a nie głównym celem. Takie myślenie pomoże dłużej utrzymać się na rynku pracy i wciąż rozwijać firmę.

Za dzień rozpoczęcia działalności, uznawany jest dzień, który wpisujemy do CEIDG. Jeśli w trakcie prowadzenia firmy zmieniają się któreś dane możemy samodzielnie je zmodyfikować, dotyczy to na przykład czasowego zawieszania firmy. Zakładanie firmy może więc być ciekawą przygodą, z której sporo można się nauczyć.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów