Wiele osób nie przykłada odpowiedniej uwagi do własnego zdrowia, higieny, unikają wysiłku fizycznego i korzystają z używek w nadmiarze. Prowadzi to do problemów zdrowotnych, oraz do pogorszenia jakości życia. Pośpiech, nieregularne i niezdrowe odżywianie również przyczyniają się do pogorszenia stanu zdrowia.

Podstawą dla zachowania dobrej kondycji i sprawności jest regularny wysiłek fizyczny, pamiętać o nim powinny szczególnie osoby mające pracę umysłową, którym brakuje ruchu. Ma on ogromny wpływ na nasze zdrowie. Jest wiele sportów, dzięki którym poprawimy stan organizmu. Kondycję i sprawność pomogą nam podreperować sporty tlenowe, czyli bieganie, szybka jazda rowerem, czy trening aerobowy. Sporty beztlenowe wpływają na poprawę siły i masy mięśni, mogą to być ćwiczenia na siłowni przy użyciu ciężarów wolnych, takich jak sztangi i sztangielki, ale również maszyny treningowe wpływające na poprawę jakości mięśni i ich sprawności.

Drugą najistotniejszą kwestią obok wysiłku fizycznego jest odpowiednia dieta, ma ona bardzo duży wpływ na zdrowie. Dieta musi być dobrana indywidualnie, zależnie czy chcemy poprawić siłę, wielkość mięśni, czy zrzucić parę kilogramów. Niezależnie na czym nam zależy, wspólną cechą każdej diety musi być jakość produktów, z których przyrządzamy posiłki. Należy unikać konserwantów, sztucznych wypełniaczy i przede wszystkim używek. W dzisiejszych czasach mamy ułatwione zadanie, ponieważ każdy artykuł spożywczy posiada na opakowaniu tabelkę ukazującą nam ilość wartości odżywczych i kalorii. Dzięki temu łatwo możemy sami skomponować posiłki zawierające odpowiednie proporcje. Pamiętajmy – zdrowie jest najważniejsze!

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów